Dětská kola

 

DĚTI

První kontakt s kolem může ovlivnit celý náhled na jízdu a vůbec ochotu na kole jezdit. Kolo by mělo být pro dítě zábavou, nikoli utrpením.Správná velikost zaručí, že dítě bude kolo ovládat, nikoli kolo jeho, že ho dokáže zastavit tehdy, kdy potřebuje a že ho jízda bude bavit.
  • průměr kol 12" - délka nohou 33-44cm, věk 1 - 3 roky      
  • průměr kol 16" - délka nohou 45-58cm, věk 4 - 7 let
  • průměr kol 20" - délka nohou 42-66cm, věk 7 - 9 let
  • průměr kol 24" - délka nohou 58-74cm, věk 10 - 12 let
V neposlední řadě neopomeňte ochrannou helmu. Jednak je povinná ze zákona, za druhé to děláte pro své dítě a zabráníte mnoha nepříjemnostem. Není také helma jako helma, soustřeďte se na renomované výrobce, pokročilý upínací systém, který za každé situace udrží helmu tam, kde má být, ochranou síťku proti hmyzu, taková včela, či vosa ve vlasech dítěte Vám spestří vyjížďku, to si pište J, samozřejmě kvalitní provedení celého korpusu. Cenovky jsou různorodé, těm nejlevnějším se vyhněte, spíše střední a vyšší cenová třída nabízí použitelnost a kvalitu.
 
Z naší nabídky vám můžeme doporučit vysoce kvalitní značku UVEX, která vyrábí dětské helmy vybavené stejnými technologiemi jako dospělé varianty a mají integrovánu síťku proti hmyzu.
Některé pojišťovny přispívají na koupi ochranných pomůcek slušnou částku, až 50% pořizovací hodnoty, výjimky i více, kontaktujte tu svou a vyberte pro své dítě to nejlepší..